Головна

"Хрестоматія з історії Івано-Франківська" - це ВИДАННЯ, ЯКЕ НАВЧИТЬ ЛЮБИТИ РІДНЕ МІСТО | 17.10.2012

      Історико-краєзнавче об’єднання «Моє місто» порадувало усіх шанувальників минулого Станиславова новим виданням. Цього разу світ побачив справжній фоліант на 672 сторінки. Називається він «Моє місто. Хрестоматія з історії Івано-Франківська».

     Упорядником і науковим редактором видання є професор Іван Монолатій. Опрацювання матеріалу зайняло більше трьох років. У книгу увійшли тексти старовинних привілеїв, уривки з історичних праць, документи та спогади сучасників. Книга розбита на дев’ять розділів та охоплює період від середини ХVII століття до Незалежності. Для читача несподіванки почнуться вже з перших сторінок, коли він довідається, що перший привілей Станиславову було надано не 7 травня, а ще у березні 1662 року. Також подано копію Указу про перейменування міста на Івано-Франківськ. Основним критерієм відбору текстів було використання праць лише тих істориків чи краєзнавців, які вже відійшли у інші світи.
Видання ілюструють понад 70 поштівок з колекції Зеновія Жеребецького. Дизайн обкладинки розробляла Олена Рубановська – дизайнер зі світовим ім’ям.

   У передмові написано: «Хрестоматія, яку Ти тримаєш у руках і примірник якої неодмінно мусить бути у твоїй книгозбірні, зможе змінити наше спільне ставлення до минулого і сучасного Івано-Франківська…». І з цим важко не погодитись.

Іван Бондарев

Друге видання книги Станіслава Вінценза "На високій полонині"! | 28.9.2012

    Роман «На високій полонині», написаний Станіславом Вінцензом у Швейцарії і виданий у Варшаві у 1936 р., став першою книжкою багатотомного полотна про Гуцульщину, де зібрано величезний етнографічний матеріал, показано побут, звичаї, духовну культуру гуцулів. Він сам писав, що його призначення «відкривати світові барви та історію Гуцульської Верховини». «На високій полонині» порівнюють з «Тінями забутих предків» Михайла Коцюбинського та творами Гната Хоткевича про опришків, називають «Калевалою гуцулів».

Книга в українському перекладі Тараса Прохаська.

Презентація книги "Імпреzа. Міжнародне бієнале" та виставка робіт, які демонструвались в 90-х на «Імпреzі» | 24.9.2012

    У суботу, 29 вересня видавництво «Лілея НВ» проведе презентацію щойно виданої книги «Імпреzа. Міжнародне бієнале» з серії «Моє місто».

       Книга, що упорядкована Ігорем Панчишином та Анатолієм Звіжинським висвітлює часи початку 90-х років коли у Івано-Франківську від 1989 до 1997 р. що два роки відбувалась міжнародна виставка творів сучасного мистецтва, зокрема живописускульптури, асамбляжу та графіки. Учасниками першої виставки стали представники 40 країн світу. Результатом її став виданий каталог з роботами учасників та аукціон з продажу творів сучасного мистецтва. В книжці детально описана атмосфера тих часів, розміщені світлини тогочасного періоду, а також кольорові репродукції кращих робіт.

     Також в рамках презентації книги відкриється і виставка афіш та картин «Імпреzи». Останні будуть як і з тогочасних експозицій так і сучасні, раніше не презентовані художниками твори. Також загал побачить і невеличку виставку світлин  з «Імпреzних» часів.

     У програмі зустрічі відбудуться виступи та спогади учасників бієнале, спілкування представників ЗМІ з тими людьми, хто створив найбільшу виставку в межах України кінця ХХ століття. Серед запрошених гостей — ініціатор та співорганізатор ІМПРЕЗИ'89 - Микола Яковина. Він буде і ведучим заходу спільно з Михайлом Вітушинським та Ігорем Панчишином.

       Презентація відбудеться 29 вересня(субота) о 15:00 у фортечній галереї «Бастіон».

До Вашої УВАГИ "Бліц-криг футуризму. Літературна експансія" - літературно-художнє видання. | 09.7.2012

Це видання знайомить читача з генеалогією та культурним ореолом такого суперечливого мистецького явища, як футуризм. В оглядовому фокусі опиняються знакові особистості та культурні середовища Італії, котрі продиктували дебютні рецепти футуристичної естетики. Під окремим кутом зору освітлюється факт «інфікованості» аванґардно-революційного мистецтва пріоритетами політичних ідеологій. Розширюючи діапазон художнього сприйняття соціальної дійсності в дусі ідеологічних настанов італійського конструктивізму, читачеві пропонуються програмні документи та поезія українських спадкоємців означеної хвилі постдиструктивізму. Чільне місце в сюжетно-тематичних переспівах авторів займає бачення майбутньої місії України та інтуїції, що звістують про її військово-промислову Велич. В це видання включено поезії, малюнки та літературні матеріали ветеранів сучасного українського націоналістичного руху.

http://www.lileya-nv.if.ua/shop/84.htm

Моє місто | 13.12.2011

         Якось великий бразильський теолог Дон Ельдер Камара казав: "Якщо хтось мріє сам, то це лиш одна мрія. Якщо люди мріють разом, то це початок нової дійсності".

          У нашому випадку йдеться про спільноту однодумців, спільність людей, одержимих історією власного міста, повагою до його давно забутих традицій. 24 травня 2007 року в колі Івано-Франківських істориків, краєзнавців, мистців вдалося вибудувати власну дослідницьку філософію. В центрі її - історичне українське місто Станиславів - з його різноетнічним населенням, яке жило своїм часом в кожну з історичних епох і створило міт толерантного і завжди особливого міста.

         Згуртовані такою ідеєю івано-франківські містяни Зеновій Соколовський, Зеновій Жеребецький, Іван Бондарев (на фото сидять), Василь Романець, Михайло Головатий, Василь Іваночко, Іван Монолатій, Зеновій Федунків, Ігор Панчишин (стоять) - вирішили словом і ділом вивчати своє місто.

Сторінки: 1  ...  8  9  10  11