Головна

До Вашої уваги книга Галини Посвятовської "Розповідь для друга" | 11.2.2013

 

«Розповідь для друга» – автобіографічна повість поетеси і жінки. «Це чудово написана історія кохання, хвороби і шаленої жаги життя, життя, яке є всім – попри біль і наперекір стражданню» (Гражина Борковська). «Розповідь для друга» витримана у формі монологу, адресатом якого, як припускають, є друг Посвятовської, поет Іреней Моравський, з яким вона познайомилася восени 1956 року. Вона говорила про нього як про найважливішого у своєму житті чоловіка, що був їй такий же близький, як і її власне серце. Однак у повісті все ж важливішим є не адресат, а сама авторка, яка вимальовує власну леґенду і візію власного я. Саме такою запам’ятали Посвятовську читачі її творів.

Головним чинником, що визначав життя поетки, було усвідомлення її швидкої смерті. Тому вона брала від життя все, що могла, навіть більше, ніж дозволяло її хворе серце. Померла молодою, але залишила по собі послання: життя існує для того, аби кохати, жити, намагатися і шукати відповіді. Лише пізнавши її біографію, можна зрозуміти її творчість.

Сьогодні Посвятовська є однією з найчитаніших польських поетес.

Запрошуємо на презентацію нової книжки від "Мого міста" | 12.12.2012


 

Тест | 30.11.2012

тест

Визначаймо дату заснування Станиславова | 27.11.2012


 

15 листопада Франківськ "говорив" двома голосами. | 16.11.2012

   В четвер, 15 листопада відбулася унікальна презентація нової книги від видавництва «Лілея НВ». Збірка есе під назвою «Відстані та вібрації» написана братами Прохаськами: перекладачем та культурологом – Юрком та письменником і філософом Тарасом.

    Вперше аналогічне видання вийшло кілька років тому у Швейцарії для тамтешніх читачів, а от зараз примандрувало до нас. Аналогія мандрів вжита не випадково, бо центральна тема книжки — залізниця: колії, поїзди, станції, перевезення і переїзди. Саме вони є видимою і невидимою анатомією галицької історії ХХ сторіччя.

     Презентація відбулася о 18:00 у кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ»            (площа Ринок, 8) .

Сторінки: 1  ...  7  8  9  ...  11