Головна

У Івано-Франківську відбулася презентація книжки Галини Посвятовської «Розповідь для друга» | 22.2.2013

21 лютого у культурно-мистецькому центрі  "Є" презентували книжку однієї з найвідоміших і найчитаніших письменників у польській літературі - Галини Посвятовської. Для українських читачів вона стане відкриттям, оскільки це перша її книжка, перекладена нашою мовою.

«Розповідь для друга» Галини Посвятовської – автобіографічна повість поетеси і жінки. «Чудово написана історія кохання, хвороби і шаленої жаги життя. Життя, яке є усім – попри біль і наперекір стражданню» (Гражина Борковска).

Пізнати життя і творчість Галини Посвятовської на презентації допоміг автор перекладу «Розповіді для друга» Володимир Гарматюк,  модератор  Тарас Прохасько і видавець Василь Іваночко.

"Великий пласт текстів, які просто перенасичені болем, цією хворобою, смертю, смертю близьких людей, в першу чергу чоловіка, і усвідомленням доволі швидкого кінця свого, тому що вона також тривалий час лікувалася. Людина в дитинстві, під час війни, захворіла на ангіну, ховаючись від ворогів у підвалі з батьками. Ангіна дала ускладнення на суглоби, далі ускладнення пішло на серце і, власне, це тривало до кінця її днів. і весь час вона провела  в лікарнях, санаторіях, або вдома в ліжку. Тобто, це постійне очікування того, коли це станеться, воно десь, зрозуміло, пізніше відбилося на її творах ", - розповідає В. Гарматюк.

Презентація нової книг з серії "Моє місто" | 19.2.2013


 

До Вашої уваги книга Галини Посвятовської "Розповідь для друга" | 11.2.2013

 

«Розповідь для друга» – автобіографічна повість поетеси і жінки. «Це чудово написана історія кохання, хвороби і шаленої жаги життя, життя, яке є всім – попри біль і наперекір стражданню» (Гражина Борковська). «Розповідь для друга» витримана у формі монологу, адресатом якого, як припускають, є друг Посвятовської, поет Іреней Моравський, з яким вона познайомилася восени 1956 року. Вона говорила про нього як про найважливішого у своєму житті чоловіка, що був їй такий же близький, як і її власне серце. Однак у повісті все ж важливішим є не адресат, а сама авторка, яка вимальовує власну леґенду і візію власного я. Саме такою запам’ятали Посвятовську читачі її творів.

Головним чинником, що визначав життя поетки, було усвідомлення її швидкої смерті. Тому вона брала від життя все, що могла, навіть більше, ніж дозволяло її хворе серце. Померла молодою, але залишила по собі послання: життя існує для того, аби кохати, жити, намагатися і шукати відповіді. Лише пізнавши її біографію, можна зрозуміти її творчість.

Сьогодні Посвятовська є однією з найчитаніших польських поетес.

Запрошуємо на презентацію нової книжки від "Мого міста" | 12.12.2012


 

Тест | 30.11.2012

тест

Сторінки: 1  ...  7  8  9  ...  11