Головна

Запрошуємо на презентацію нової книжки від "Мого міста" | 12.12.2012


 

Тест | 30.11.2012

тест

Визначаймо дату заснування Станиславова | 27.11.2012


 

15 листопада Франківськ "говорив" двома голосами. | 16.11.2012

   В четвер, 15 листопада відбулася унікальна презентація нової книги від видавництва «Лілея НВ». Збірка есе під назвою «Відстані та вібрації» написана братами Прохаськами: перекладачем та культурологом – Юрком та письменником і філософом Тарасом.

    Вперше аналогічне видання вийшло кілька років тому у Швейцарії для тамтешніх читачів, а от зараз примандрувало до нас. Аналогія мандрів вжита не випадково, бо центральна тема книжки — залізниця: колії, поїзди, станції, перевезення і переїзди. Саме вони є видимою і невидимою анатомією галицької історії ХХ сторіччя.

     Презентація відбулася о 18:00 у кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ»            (площа Ринок, 8) .

"Хрестоматія з історії Івано-Франківська" - це ВИДАННЯ, ЯКЕ НАВЧИТЬ ЛЮБИТИ РІДНЕ МІСТО | 17.10.2012

      Історико-краєзнавче об’єднання «Моє місто» порадувало усіх шанувальників минулого Станиславова новим виданням. Цього разу світ побачив справжній фоліант на 672 сторінки. Називається він «Моє місто. Хрестоматія з історії Івано-Франківська».

     Упорядником і науковим редактором видання є професор Іван Монолатій. Опрацювання матеріалу зайняло більше трьох років. У книгу увійшли тексти старовинних привілеїв, уривки з історичних праць, документи та спогади сучасників. Книга розбита на дев’ять розділів та охоплює період від середини ХVII століття до Незалежності. Для читача несподіванки почнуться вже з перших сторінок, коли він довідається, що перший привілей Станиславову було надано не 7 травня, а ще у березні 1662 року. Також подано копію Указу про перейменування міста на Івано-Франківськ. Основним критерієм відбору текстів було використання праць лише тих істориків чи краєзнавців, які вже відійшли у інші світи.
Видання ілюструють понад 70 поштівок з колекції Зеновія Жеребецького. Дизайн обкладинки розробляла Олена Рубановська – дизайнер зі світовим ім’ям.

   У передмові написано: «Хрестоматія, яку Ти тримаєш у руках і примірник якої неодмінно мусить бути у твоїй книгозбірні, зможе змінити наше спільне ставлення до минулого і сучасного Івано-Франківська…». І з цим важко не погодитись.

Іван Бондарев

Сторінки: 1  ...  7  8  9  10