Головна

Тест | 30.11.2012

тест

Визначаймо дату заснування Станиславова | 27.11.2012


 

15 листопада Франківськ "говорив" двома голосами. | 16.11.2012

   В четвер, 15 листопада відбулася унікальна презентація нової книги від видавництва «Лілея НВ». Збірка есе під назвою «Відстані та вібрації» написана братами Прохаськами: перекладачем та культурологом – Юрком та письменником і філософом Тарасом.

    Вперше аналогічне видання вийшло кілька років тому у Швейцарії для тамтешніх читачів, а от зараз примандрувало до нас. Аналогія мандрів вжита не випадково, бо центральна тема книжки — залізниця: колії, поїзди, станції, перевезення і переїзди. Саме вони є видимою і невидимою анатомією галицької історії ХХ сторіччя.

     Презентація відбулася о 18:00 у кав’ярні «Говорить Івано-Франківськ»            (площа Ринок, 8) .

"Хрестоматія з історії Івано-Франківська" - це ВИДАННЯ, ЯКЕ НАВЧИТЬ ЛЮБИТИ РІДНЕ МІСТО | 17.10.2012

      Історико-краєзнавче об’єднання «Моє місто» порадувало усіх шанувальників минулого Станиславова новим виданням. Цього разу світ побачив справжній фоліант на 672 сторінки. Називається він «Моє місто. Хрестоматія з історії Івано-Франківська».

     Упорядником і науковим редактором видання є професор Іван Монолатій. Опрацювання матеріалу зайняло більше трьох років. У книгу увійшли тексти старовинних привілеїв, уривки з історичних праць, документи та спогади сучасників. Книга розбита на дев’ять розділів та охоплює період від середини ХVII століття до Незалежності. Для читача несподіванки почнуться вже з перших сторінок, коли він довідається, що перший привілей Станиславову було надано не 7 травня, а ще у березні 1662 року. Також подано копію Указу про перейменування міста на Івано-Франківськ. Основним критерієм відбору текстів було використання праць лише тих істориків чи краєзнавців, які вже відійшли у інші світи.
Видання ілюструють понад 70 поштівок з колекції Зеновія Жеребецького. Дизайн обкладинки розробляла Олена Рубановська – дизайнер зі світовим ім’ям.

   У передмові написано: «Хрестоматія, яку Ти тримаєш у руках і примірник якої неодмінно мусить бути у твоїй книгозбірні, зможе змінити наше спільне ставлення до минулого і сучасного Івано-Франківська…». І з цим важко не погодитись.

Іван Бондарев

Друге видання книги Станіслава Вінценза "На високій полонині"! | 28.9.2012

    Роман «На високій полонині», написаний Станіславом Вінцензом у Швейцарії і виданий у Варшаві у 1936 р., став першою книжкою багатотомного полотна про Гуцульщину, де зібрано величезний етнографічний матеріал, показано побут, звичаї, духовну культуру гуцулів. Він сам писав, що його призначення «відкривати світові барви та історію Гуцульської Верховини». «На високій полонині» порівнюють з «Тінями забутих предків» Михайла Коцюбинського та творами Гната Хоткевича про опришків, називають «Калевалою гуцулів».

Книга в українському перекладі Тараса Прохаська.

Сторінки: 1  ...  7  8  9  10